شرایط وقوانین استفاده از سرویسها وخدمات اروند کنز
کاربر گرامی لطفا موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه های کاربردی اروند کنز به دقت ملاحظه فرمایید.
ورود کاربران به وبسایت اروند کنز به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویسها و خدمات اروند کنز است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز درهرزمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین اروند کنز از سوی کاربر است .
لازم به ذکراست شرایط وقوانین مندرج ، جایگزین کلیه توافق های قبلی محسوب می شود .

قوانین عمومی :
توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه های اروند کنز منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است . در صورتیکه در قوانین مندرج ، تغییراتی درآینده ایجاد شود ، در همین صفحه منتشر و بروز رسانی می شود وشما توافق می کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هر گونه تغییر است .

 

تعریف مشتری یا کاربر :
مشتری یا کابر به شخصی گفته میشود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است ، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات اروند کنز اقدام نماید .

 

ارتباطات الکترونیکی :
هنگامیکه شما از سرویس ها و خدمات اروند کنز استفاده می کنید ، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می کنید و یا به اروند کنز ایمیل می زنید ، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می شود و در صورتیکه درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه ها باشد ، شما موافقت می کنید که اروند کنز به صورت الکترونیکی ( از طریق پست الکترونیکی ، سرویس پیام کوتاه وسایر سرویس های الکترونیکی ) به درخواست شما پاسخ دهد . همچنین جهت اطلاع رسانی رویداد ها ، خدمات و سرویس های ویژه ، امکان دارد اروند کنز برای اعضای وبسایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید . در صورتیکه کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل وپیامک ها نداشته باشند ، می توانند عضویت دریافت خبر نامه اروند کنز را در پروفایل خود لغو کنند .

 

سیاست های رعایت حریم شخصی :
اروند کنز به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده می کنند ، احترام گذاشته واز آن محافظت می کند .
اروند کنز متعهد می شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا ، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن تر و امن تر شدن استفاده شما از سایت را توسعه دهد . در واقع با استفاده از سایت اروند کنز شما رضایت خود را از این سایت نشان می دهید .

ثبت وپردازش سفارش :
روز کاری به معنی روز شنبه تا پنجشنبه هر هفته ، به استثنا تعطیلات عمومی در ایران است وکلیه سفارش های ثبت شده در طول روز های کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می شوند.
اروند کنز به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش گذاری می دهد .
کلیه سفارش های ثبت شده در سایت اروند کنز بوسیله ارسال کد سفارش و پیش فاکتور از طریق پیام کوتاه و ایمیل ، در صف پردازش قرار می گیرند . اروند کنز همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش های ثبت شده نهایت دقت و تلاش خود را می نماید .
با وجود این ، در صورتی که موجودی محصولی در اروند کنز به پایان برسد ، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش گذاری ، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای اروند کنز محفوظ است و یا مشتری می تواند بجای کالای به اتمام رسیده ، محصول دیگری را جایگذین کند .
کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود ، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و بطور کامل تکمیل کنند . بدیهی است در صورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست ، سفارش کاربر قابل پیگیری وتحویل نخواهد بود .
اروند کنز مجاز است بدون اطلاع قبلی به توقف سفارش گیری جدید ، اقدام و فروش خود را متوقف کند وکلیه سفارش های ثبت شده قبل از توقف سفارش گیری ، پردازش و ارسال می شود . حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی ، برای اروند کنز محفوظ است .
خسارت در هنگام حمل ونقل :
اروند کنز همواره نهایت تلاش خود را می کند تا کلیه سفارش ها در نهایت صحت و بدون آسیب بدست مشتریان خود در سراسر کشور برسد . با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه محصولات ، تحویل به هریک از شرکتهای حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله ( درج در سبد خرید و اطلاع رسانی از طریق سرویس پیام کوتاه ) به این معنی است که بروز هرگونه حادثه در هنگام حمل و تحویل بعهده شرکت حمل و نقل است و اروند کنز تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری ، خسارت را جبران می کند .

سرویس مهلت تست ۷ روزه :
در راستای ایجاد سرویس های ارزش افزوده ، اروند کنز این امکان را ایجاد نموده تا کلیه کالاها تا ۷ روز پس از تحویل ، دارای فرصت تست باشند و هرگونه نقص فنی در دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید وشرط و فراتراز سرویس گارانتی محصول می شود . لازم به توجه است که ایراد های اعلام شده توسط مشتری ، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش اروند کنز کنترل و بررسی می شود و درصورت تایید وجود نقص فنی ، کالا مشمول استفاده از سرویس فوق می شود . همچنین این سرویس اشکال های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود ، را شامل نمی شود .
آسیب های فیزیکی ناشی از حمل و نقل شامل استفاده از این سرویس نمیشود و جهت اطلاع بیشتر شرایط مربوط به خسارت در هنگام حمل و نقل را مطالعه فرمایید .
برای استفاده از سرویس تضمین تعویض ۷ روزه ، دقت فرمایید که کالا به خوبی بسته بندی شود ، لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل بهمراه آن ارسال شود .
لازم به ذکر است هزینه برگشت کالا به عهده خریدار میباشد در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود توسط اروند کنز دریافت نشود ، امکان سرویس دهی وجود ندارد و کالا خارج از شرایط تعویض محسوب میشود .
در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در اروند کنز به اتمام برسد ، و اروند کنز امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد ، میتواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید و نوسان های قیمت باعث کاهش و یا افزایش این مبلغ نمی شود .

 

نقد وارسال نظر :
کاربرانی که قصد ارسال نظر در سایت را دارند ، حتما قوانین زیر را مد نظر داشته باشند :
بدیهی است که اگر این قوانین در نظرات کاربری رعایت نشود ، نظر وی تایید نخواهد شد ودر نتیجه در سایت به نمایش در نخواهد آمد . با این حال ، اروند کنز هیچگونه مسولیتی درقبال صحت یا عدم صحت نظرات منتشر شده در این قسمت را ندارد . نمایش نظرات کاربران به هیچ وجه به معنی تایید فنی اروند کنز درباره محتویات نظر نیست . لذا از کاربران محترم تقاضا می شود ، نظرات را اصل و پایه انتخاب وتصمیم گیری خود قرار ندهند .
نقد کاربران باید شامل نقاط قوت و ضعف محصول در استفاده عملی وتجربه شخصی فرد باشد .
حداقل ۸۰۰ کاراکتر مطلوب در نقد کاربران باید وجود داشته باشد .

مواردی که شامل تعریف کاراکتر مطلوب نمی شود :
قرار دادن فضای خالی (space ) بیش از حد معمول .
کشیدن حروف یا کلمات با استفاده از صفحه کلید .
استفاده مکرر از یک حرف یا کلمه .
بیان مطلب تکراری با نگارش متفاوت .
لازم به ذکر است که رعایت استاندارد تعداد کاراکتر مطلوب برای نقد مناسب ضروری است ، لذا کاربرانی که نمی توانند تعداد کاراکتر مطلوب نقدشان را به ۸۰۰ برسانند ، باید در قسمت نظرات متن خود را ثبت کنند ، در غیر اینصورت امکان تایید نقد کمتر از ۸۰۰ کاراکتر مطلوب در قسمت نقد کاربران وجود نخواهد داشت .
برای ارسال نقد ، لازم است کاربران تاحد ممکن از مبالغه و بزرگنمایی مزایا یا معایب محصول خوداری کنند . درغیر اینصورت نقد مورد نظرتایید نخواهد شد .
نقد مناسب ، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را درنظر نگیرد. بلکه بطور واقع بینانه معایب و مزایای هر محصول را درکنار هم بررسی کند.
باتوجه به تفاوت درسطح محصولات مختلف و تفاوت عمده در قیمت های آنها ، لازم است نقد و بررسی هرمحصول باتوجه به قیمت آن صورت گیرد نه به صورت مطلق .
جهت احترام به وقت بازدیدکنندگان سایت و نقدها ، لازم است نویسندگان نقدمطالب غیر ضروری را در نقدشان حذف کرده و تاحد ممکن تنها مطالب ضروری و مفید را در نقدشان لحاظ کنند.
باتوجه به ساختار بخش نظرات ، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش جدا خودداری نمایید . برای مطرح کردن سوالات خود از دیگر بخش های درنظرگرفته شده در سایت استفاده نمایید.
تنها نظراتی که با حروف و زبان فارسی نوشته شده باشند ، امکان نمایش در سایت را دارند ، لذا از نوشتن با حروف انگلیسی یا با زبان انگلیسی خودداری نمایید .
کاربران ارسال کننده نظر موظف به استفاده از ادبیات محترمانه و عدم توهین به دیگر کاربران هستند ، بدیهی است هر گونه توهین به فرد و یا افرادی باعث عدم تایید نظر کاربر می شود .
قسمت نظرات سایت ، با تالارهای گفتگو متفاوت است ، لذا برای حفظ ساختار مباحثی که خارج از چارچوب این قسمت است و حالت بحث وگفتگو دارد ، تایید نخواهند شد .
تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین در سایت منتشر کنند لذا حتی اگر نظری را بدور از واقعیت ، جانب دارانه یا اشتباه یافتید نباید نظر دهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد نهایید . هر کاربر تنها می تواند نظر خود را عنوان کند و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار نماید .
از بزرگنمایی یا اغراق درباره نقاط قوت یا نقاط ضغف محصول در نظرات خود خودداری کنید . بدیهی است تا حد ممکن هر گونه نظر مبالغه آمیز یا بدور از واقعیت تایید نخواهد شد .
“نام کاربری” ارسال کنندگان نظر باید شامل نام ونام خانوادگی فرد با حروف فارسی باشد لذا نظراتی که با نام کاربری غیر مجاز ارسال شده باشند هرچند ناقض دیگر قوانین ذکرشده نباشند ، تایید نخواهند شد .
با توجه به مسولیت سایت در قبال لینک های موجود در آن ، کاربران نباید لینک سایت های دیگر را در نظرات خود ثبت نمایند . کاربران دقت داشته باشند تا جای ممکن از هرگونه لینک دادن ( فرستادن ) کاربران به سایت های دیگر خود داری نمایند .
تنها نظراتی که مرتبط با محصول مورد نظر باشند ، تایید خواهند شد لذا از مطرح کردن بحث های متفرقه و غیر مرتبط با محصول خودداری نمایید .
کاربران می توانند نقد خود به هر بخش اروند کنز در قسمت مربوطه اعلام نمایند لذا از نوشتن نقد خود درباره سایت در قسمت نظرات خودداری نمایید .
کاربران توجه داشته باشند مسایلی را که از آن اطمینان ندارند یا نسبت به آن شک دارند به هیچ وجه در نظرات ثبت ننمایند و همچنین از باز نشر شایعات یا اطلاعات غیر مطمئن درباره محصولات جدا خودداری نمایند .
ثبت اطلاعات ارتباطی شخصی ، از جمله شماره تلفن یا آدرس ایمیل در قسمت نظرات ممنوع است لذا از ثبت اینگونه اطلاعات ارتباطی در نظرات خود خودداری نمایید .
لازم است کاربران مطالبی را ثبت نمایند که برای بازدید کنندگان سایت مفید واقع شود واز بیان هر گونه مطالب شخصی غیر مرتبط یا غیر ضروری در این بخش خودداری نمایند .
لازم است کاربران نظرات خود را بصورت نگارشی و نه گفتاری ثبت نمایند و از کوتاه کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره ای تا جای ممکن در ثبت نظرات خودداری نمایند . استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد ، لازمه تایید نظرات کاربران است .
کاربران در نظر داشته باشند که اروند کنز ویرایش نگارشی نظرات کاربران را حق خود می دانند اما سایر ویرایش هایی که برای رعایت قوانین ذکر شده انجام می شود ، قبل از ثبت نظر ، به اجازه کاربر نیاز خواهد داشت .

 

سیاست قیمت گذاری :
سیاست قیمت گذاری در اروند کنز مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است . قیمت های ارائه شده برای کالاها در اروند کنز قیمت های خرده فروشی است .
با نهایت احترام به کاربران و با توجه به طیف گسترده سبد محصولات ، اروند کنز نمی تواند قیمت و موجودی نهایی کالا ها را قبل از سفارش گذاری بصورت قطعی اعلام نماید . در مواردی بسیار نادر و درصورت وجود نوسان هایی در بازار ویا اشتباه در قیمت گذاری ، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد اروند کنز موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش دهنده اطلاع دهد وسفارش را لغو نماید . لازم به ذکر است در صورتیکه کالایی پس از ثبت سفارش شامل کاهش قیمت شود سفارش بروزرسانی و قیمت جدید اعمال می شود . هزینه بسته بندی ، ارسال وبیمه حمل کالا بسته به شرایط سفارش که در فرم سبد خرید اطلاع رسانی می شود ، ممکن است جداگانه محاسبه شود .

 

نمایندگی:
اروند کنز درهیچ نقطه ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد.

 

قوه قهریه:
تمامی شرایط و قوانین مندرج در شرایط عادی قابل اجرا است و درصورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه ، اروند کنز هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
اروند کنز خود راملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می داند ، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق کانال های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید .